"Motoryzacja to nasz żywioł otwieramy nasze głowy, by stworzyć najlepsze pomysły"

Nasz świat nie istniałby bez benzyny, silników i kół. Kładziemy nacisk na nowe technologie w motoryzacji

Posiadanie własnego auta to marzenie wielu osób, jednak często nie zdają sobie one sprawy z faktu, że zakup samochodu to dopiero początek wydatków.

Nawet najlepsze i starannie sprawdzone przed zakupem auto potrafi się zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie, a nawet gdyby ktoś nie liczył kosztów napraw, to sama eksploatacja (niezbędne przeglądy + tankowanie auta) pochłaniają naprawdę dużo pieniędzy.
Część osób stara się zmniejszyć te wydatki poprzez szukanie jak najtańszych stacji paliw, jednak nie jest to szczególnie sensowna metoda. Przede wszystkim tankowanie na byle jakich stacjach może się negatywnie odbić na kondycji pojazdu, a dodatkowo różnice w cenach są na tyle niewielkie, że szkoda ryzykować. Można natomiast zainwestować jednorazowo większą kwotę i czerpać z tego oszczędności przez cały okres użytkowania auta. Chodzi oczywiście o przerobienie auta na gaz (do czego oczywiście niezbędna jest instalacja lpg), co umożliwia późniejsze tankowanie go zamiast benzyny, która jest o wiele droższa.
Jak wybrać instalację gazową?
Zanim ktoś jednak postanowi przerobić swoje auto, powinien uzmysłowić sobie najważniejszą rzecz, a mianowicie że w tym przypadku oszczędzanie nie ma sensu. Różnice w cenie montażu instalacji oraz samych podzespołów są naprawdę duże, jednak sprawdza się tu powiedzenie, że jak ktoś mało zapłaci, to dostanie byle jaką usługę. Tanie instalacje potrafią się psuć i powodować wiele niepotrzebnych nerwów. Jeżeli natomiast zainstaluje się w dobrą instalację gazową, która zamontuje doświadczony warsztat samochodowy, to ryzyko wystąpienia takich problemów będzie bardzo niewielkie. Dodatkowo, jeżeli ktoś umówi się na instalację gazu z wyprzedzeniem, to może uzyskać lepszą cenę niż jeżeli będzie chciał to zrobić od ręki.
Warto skorzystać z dostępnych w sieci kalkulatorów pozwalających obliczyć opłacalność instalowania instalacji i samodzielnie przekonać się, w jakim czasie zwrócą się poniesione koszty na instalacje gazowe i zacznie się oszczędzać na aucie. Na pewno docenią to osoby, które jeżdżą często i na dłuższe trasy.

Okiem reportera

auto

moto

samochód